Singgasana Pradana, Jl. Singgasana Raya Bandung

Singgasana Pradana, Jl. Singgasana Raya Bojongloa Kidul

Bandung, Indonesia

3 bds · 2 ba · 100 sqm

House
for Sale

IDR 2,200,000,000

IDR 22,000,000 psm
EST. MORTGAGE
IDR 6,978,125 /mo

Floor area
100 sqm
Land area
145 sqm
Parking
2

:
IDR 2,200,000,000
Down payment
:
IDR 550,000,000
Loan amount
:
IDR 1,650,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 6,978,125/mo