Jalan Sawah Lunto South Jakarta

Jalan Sawah Lunto Setiabudi

South Jakarta, Indonesia

6 bds · 3 ba · 150 sqm

House
for Sale

IDR 6,500,000,000

IDR 43,333,333 psm
EST. MORTGAGE
IDR 20,617,188 /mo

Floor area
150 sqm
Land area
283 sqm

:
IDR 6,500,000,000
Down payment
:
IDR 1,625,000,000
Loan amount
:
IDR 4,875,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 20,617,188/mo