Jl. Tebet Timur Dalam Raya No.111 South Jakarta

Jl. Tebet Timur Dalam Raya No.111 Tebet

South Jakarta, Indonesia

4 bds · 3 ba · 250 sqm

House
for Sale

IDR 4,500,000,000

IDR 18,000,000 psm
EST. MORTGAGE
IDR 14,273,438 /mo

Floor area
250 sqm
Land area
904 sqm
Floor
2 Floors
Parking
1

:
IDR 4,500,000,000
Down payment
:
IDR 1,125,000,000
Loan amount
:
IDR 3,375,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 14,273,438/mo