Kertajaya Surabaya

Kertajaya Gubeng

Surabaya, Indonesia

720 sqm

strategis (4 sertifikat)

House
for Sale

IDR 121,900,000,000

IDR 169,305,556 psm
EST. MORTGAGE
IDR 386,651,563 /mo

Floor area
720 sqm
Land area
530 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 121,900,000,000
Down payment
:
IDR 30,475,000,000
Loan amount
:
IDR 91,425,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 386,651,563/mo