Tebet Timur Dalam VI South Jakarta

Tebet Timur Dalam VI Tebet

South Jakarta, Indonesia

4 bds · 3 ba · 250 sqm

House
for Sale

IDR 7,000,000,000

IDR 28,000,000 psm
EST. MORTGAGE
IDR 22,203,125 /mo

Floor area
250 sqm
Land area
300 sqm

:
IDR 7,000,000,000
Down payment
:
IDR 1,750,000,000
Loan amount
:
IDR 5,250,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 22,203,125/mo