Caringin Bandung

Caringin Bandung Kulon

Bandung, Indonesia

2 bds · 4 ba · 170 sqm

Shophouse
for Sale

IDR 1,950,000,000

IDR 11,470,588 psm
EST. MORTGAGE
IDR 6,185,156 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Ruko / Rukan
(Commercial)
Floor area
170 sqm
Land area
69 sqm
Floor
3 Floors

:
IDR 1,950,000,000
Down payment
:
IDR 487,500,000
Loan amount
:
IDR 1,462,500,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 6,185,156/mo

Nearby Shophouse

Contact Wahyu

Wahyu - Real Estate Agent

Wahyu Irnawarman

0.0 (0)

0Recent sales

Chat Direct

I want financing information